Advies over wijn? Wij staan u graag te woord! +31 (0) 6 41 66 26 69

Alfred Meyer Rosé de Katz 2019

Alfred Meyer Rosé de Katz 2019
Alfred Meyer Rosé de Katz 2019
Frisse, donkerder gekleurde rosé met heel prettig rijp maar fris en smaakvol rood fruit, mineraliteit en een hoog doordrinkgehalte.

Verzendkosten

€ 6,95

Standaard levertijd

1 dag

€ 10,30
Prijs per stuk
Aantal: 
Bestellen
 
Het verbouwen van deze Pinot noir gebeurt minutieus. Wat een sappig fruit! Een gastronomische rosé met aroma’s van rood fruit en bloesem. De finesse en elegantie van deze wijn maken hem erg prettig drinkbaar met minerale tonen in de afdronk.
Deze sappige en zeer smaakvolle rosé zal een iedere wijndrinker verrassen. Gewoon prettig zo en zeker op een zomerse avond, maar ook bij de BBQ. Tevens een goede begeleider van diverse visgerechten en wit vlees.


 
Land Frankrijk
Streek Elzas
Substreek/ Appelatie Pinot noir
Producent Vins Alfred Meyer
Druivensoort Pinot noir
Smaaktype Fruitig en sappig
Vinificatie De druiven worden geplukt net voordat ze volledig rijp zijn en zijn het hele jaar meer dan voldoende verzorgd voor een optimale zoet-zuur balans. Na de vergisting rijpt de wijn 6 maanden sur lie in kleinere roestvrijstalen vaten voor een vollere body.
Houtrijping Nee
Houdbaarheid t/m 5 jaar na de oogst.
   
Serveertemperatuur 8-9°C
Inhoud 75 cl
Alcohol 12,0%
 
 
Informatie (regio)












Donkere rosé uit een koeler klimaat
Sinds 2003 beheert Daniel Meyer dit 7 ha. tellende familiedomein in het plaatsje Katzenthal net buiten de agglomeratie Colmar (nabij Turckheim; Zind-Humbrecht). Deze 7 hectare zijn opgebouwd uit 45 percelen in zes dorpjes: Katzenthal Ammerschwihr, Sigosheim, Kientzheim, Turckheim en Ingersheim. De bodems zijn dan ook zeer divers en de wijngaarden hebben elk hun eigen bodemsoort en expositie t.o.v. de zon. Met passie en respect voor tradities en het milieu zet Daniel zich samen met zijn vrouw Christine in om hun expertise steeds weer te vergroten en om hun kwaliteit voor te stellen aan de wereld. Nieuwe stijl Elzas met een zeer mooi zoet-zurenspel. Gedurende het groeiseizoen wil Daniel Meyer het rendement van de wijnstokken en de groei van de planten onder controle houden. Takken worden verwijderd of getrimd voor een betere blootstelling van de druiven aan de zon. De wijngaarden van Katzenthal vormen een uniek microklimaat omdat ze aan 3 zeiden worden beschut van wind door de Vogezen en dagelijks veel zonuren hebben. 

Sinds een aantal jaren wil men vrijwel enkel nog lichtgekleurde rosés drinken en daar valt wat voor te zeggen. Zeker als deze uit zeer warme gebieden komen. In Duitsland en de Alsace maakt men veel Pinot noir rosé en deze heeft een dunner schilletje en zit behoorlijk in zijn zuren. Door de schilletjes van de druiven langer te laten weken in de wijn, krijgt deze rosé de hoeveelheid smaak om balans te geven aan de zuren. Een donkere rosé uit een noordelijker gelegen streek is dus ook lekker fris op een warm terras én ook heel smaakvol.